Suplement diety Legnica

Należyta suplementacja

Ostatnimi czasy rynek suplementów diety wszelkiego typu jest niezmiernie dochodowym interesem. Łatwy dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z medykiem powoduje to, że wszyscy entuzjastycznie po nie sięgamy. W telewizji zdołamy napotkać głównie reklamy leków przeciwbólowych i suplementów diety.
Nie bez powodu. Spoty reklamujące suplementy mają unaocznić nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin oraz pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń albo cała panorama witamin. Są to rzeczy które oczywiście są nam niezbędne do właściwego działania.
Suplement diety źle dostrojony jednak, może wywołać niekiedy więcej szkód aniżeli pożytku. Przed dostosowaniem właściwych leków, jeżeli nie chcemy konsultować się z lekarzem wypadałoby choć zrobić kluczowe badania, żebyśmy wiedzieli czym oraz czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały można przedawkować o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które fabrykują a także reklamują suplementy.
Wprawdzie suplement diety brany nadto często rzadko kiedy wywoła na naszym organizmie takie konsekwencje, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Często są to rzeczy, których z pozoru nawet nie zarzucamy suplementom. Przeróżnego rodzaju wysypki, ospałość, gorsze trawienie – to jedynie część objawów nadużycia witamin. 
Doktorowie starają się uświadamiać pacjentów, że branie całego kompleksu witamin, jeśli go nie postulujemy może przynieść więcej szkód aniżeli pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, że są suplementy które funkcjonują na zasadzie placebo. Efektywność takich preparatów jak gingko biloba jest mizernie udokumentowana i wywodzi się przede wszystkim z tradycyjnej medycyny.

Comments are closed.